piątek, 13 listopad 2020 12:18

NEOLITH - Czyszczenie i pielęgnacja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

NEOLITH® jest materiałem łatwym do utrzymania w czystości, ponieważ nie pochłania zanieczyszczeń ani resztek jedzenia, gwarantując odpowiednią higienę. Ponadto jest odporny na większość środków chemicznych*, aczkolwiek bardzo często do czyszczenia wystarczy użyć mokrej ściereczki.

Neolith®, globalny producent Kamienia Spiekanego, bardziej niż kiedykolwiek dotąd wyróżnia się dziś na tle innych powierzchni, oferując najbezpieczniejsze pod względem higieny blaty kuchenne. Organy odpowiedzialne za ochronę zdrowia przestrzegają, że wirus jest w stanie przetrwać przez pewien czas na domowych powierzchniach. Czyszczenie powierzchni za pomocą domowych preparatów odkażających umożliwia szybkie i skuteczne unieszkodliwienie lub wyeliminowanie wirusów i innych szkodliwych drobnoustrojów. Wiele środków czyszczących może mieć jednak negatywny wpływ na tradycyjne powierzchnie kamienne, prowadząc do uszkodzenia ich wykończenia oraz struktury. Nie dzieje się tak w przypadku Neolith®, który dzięki szczególnemu składowi nie przepuszcza większości środków chemicznych do swego wnętrza.

Blaty Neolith są dość łatwe w czyszczeniu, ponieważ osadzające się resztki jedzenia i odpadów nie mogą przedostać się do materiału, dzięki czemu zapewniają dobrą higienę; W większości wypadków wystarczy wilgotna ściereczka, a plamy po jedzeniu i substancjach powszechnie używanych w kuchni (np. Sok z cytryny, ocet, oliwa, wino czy kawa) są łatwe do usunięcia. bardzo agresywne środki czyszczące, takie jak środki do czyszczenia piekarników, nie wpływają na powierzchnię Neolith, a wielką zaletą procesu produkcji Neolith jest odporność na wysoką temperaturę. Gorące patelnie lub garnki nie odbarwiają się ani nie uszkadzają powierzchni.Szczególne uwagi dotyczące noży ceramicznych: Noże ceramiczne mogą zarysować powierzchnię Neolith na wszystkich wykończeniach, w taki sam sposób, jak inne marki z tej samej kategorii produktów i innych kategorii .

Funkcje Neolith

Specjalne uwagi dotyczące krawędzi: Neolith to wysokowydajny materiał odporny na plamy, ciepło, promienie UV, zarysowania i wiele innych. Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich produktów z kategorii spiekanych, wymaga to szczególnej uwagi, aby uniknąć silnych uderzeń wokół krawędzi blatu, a tym samym uniknąć odprysków.

Codzienne czyszczenie
Użyj ściereczki z mikrofibry, aby usunąć kurz z powierzchni. Blat Neolith czyścić codziennie w razie potrzeby Neolith można myć letnią wodą z dodatkiem detergentu w dawce zalecanej przez producenta. (Należy unikać produktów zawierających kwas fluorowodorowy i jego pochodne). Spłucz letnią wodą i wytrzyj do sucha szmatką itp. W przypadku rozlania płynów, należy je natychmiast wysuszyć. Im szybciej wycieki są czyszczone i suszone, tym łatwiej jest im zapobiec lub je usunąć. Nie zaleca się stosowania wosków, mydeł tłustych, impregnatów i innych środków (hydro-repelentów) na produkt, ponieważ ich stosowanie nie jest wcale konieczne. który po kilku praniach może pozostawić tłustą warstwę na powierzchni Neolith.

Nie uderzaj blatu Neolith tępym, ciężkim instrumentem. Może się wykruszać, a nawet pęknąć (krawędzie to obszary najbardziej wrażliwe na uszkodzenia fizyczne). Wskazówka: Podczas stosowania preparatu należy dokładnie zbadać plamę. Jeśli ślad nadal tam jest, ale jest jaśniejszy lub zmniejszony, wiesz, że leczenie działa. Kontynuuj aplikację, aż plama całkowicie zniknie.

Rodzaje detergentów w zależności od rodzaju zabrudzenia
Niektórych produktów nie można wyeliminować zwykłymi czynnościami czyszczenia i należy zastosować określone procedury, w zależności od ich charakteru. Czas pozostawania substancji na powierzchni jest bardzo ważny, dlatego zaleca się jak najszybsze oczyszczenie tego obszaru; Zapobiegnie to wysychaniu i będzie łatwiejsze do czyszczenia Oto niektóre z substancji wskazanych do usuwania plam:

 

Rodzaje zabrudzeń  - Rodzaje detergentów
Tłuszcze - alkaliczne / rozpuszczalnikowe
Oleje - rozpuszczalnikowe
Atrament - utleniający / rozpuszczalnikowy
Rdza -  Kwas
Kwaśne - wapno
Cementowe - Kwas
Wino - Alkaliczne / Kwasowe
Kawa - Alkaliczna / Rozpuszczalnikowa
Wosk do świec - rozpuszczalnikowy
Jod - utleniający
Krew - utleniający
Lody - alkaliczne
Żywice - rozpuszczalnikowe
Soki owocowe - utleniające
Marker permanentny - Rozpuszczalnik
Kwasowe - aluminium

 


Kwas: Kwaśne środki czyszczące: Stripper, Odkamieniacz, Cement Remover ...

Alkaliczne: Środki czyszczące o charakterze podstawowym: amoniak, odtłuszczacze ...

Rozpuszczalnik: Uniwersalny rozpuszczalnik, benzyna lakowa, terpentyna, aceton, alkohol ...

Utleniacz: Nadtlenek wodoru, rozcieńczony wybielacz ...