piątek, 13 listopad 2020 11:27

Lapitec - informacje o produkcie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Doskonałe świadectwo włoskiego stylu.
Lapitec® jest innowacyjnym wielkoformatowym kamieniem synteryzowanym w pełnej masie. Jego atuty to wysokie walory estetyczne, duże wymiary płyt i najwyższe właściwości fizyko-mechaniczne. Lapitec® łączy w sobie zalety porcelany technicznej wraz z jednorodnością, łatwością obróbki, elegancją oraz naturalnością kolorów i wykończeń typowych dla kamienia naturalnego.

Format XXL
Lapitec® produkowany jest w wielkoformatowych płytach XXL o wymiarach 3365x1500 mm, dostępnych w grubościach kalibrowanych 12, 20 lub 30 mm. 5,05 m2 powierzchni każdej płyty sprawia, że Lapitec® to materiał synteryzowany o największym formacie dostępnym na rynku.

Uniwersalność
Lapitec® można przetworzyć na najróżniejsze produkty na potrzeby budownictwa i wyposażenia wnętrz, o wymiarach pożądanych przez projektantów. Będąc materiałem jednolitym i łatwym w obróbce, może być wykorzystywany na nieskończenie wiele sposobów: od pokrycia ścian wewnętrznych i zewnętrznych po panele podłogowe, płyty kuchenne i elewacje wentylowane.

Czystość
Powierzchnia Lapitec® jest całkowicie pozbawiona porowatości, nie wchłania płynów, jest odporna na plamy i nie dopuszcza do zagnieżdżania się bakterii ani pleśni. Ponadto, łatwo czyści się ją ciepłą wodą i szmatką.
Trwałość

Lapitec® jest produktem, któremu nie zagraża upływ czasu, odpornym na działanie czynników atmosferycznych, kwasów, zasad i rozpuszczalników, o dużej twardości, odpornym na uderzenia i ścieranie, niepalnym, mrozoodpornym i niewrażliwym na szkodliwe działanie promieni UV. Ponadto, jest to materiał całkowicie odporny na próby umieszczania na nim graffiti.

Naturalność
Lapitec® jest produkowany z poszanowaniem środowiska naturalnego i zdrowia użytkownika, ponieważ nie zawiera żywicy ani żadnych pochodnych ropy naftowej. Jest przeciwbakteryjny a ponadto jest materiałem całkowicie obojętnym dla środowiska.