piątek, 15 maj 2020 10:10

Blaty kuchenne z granitu jako sposób na zwiększenie wartości nieruchomości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy blaty granitowe zwiększą wartość domu? Kupujący uwielbiają ten trend.

Pieniądze są w kuchni. Każdy chce blatów granitowych.

Patrząc na swoje przestarzałe liczniki laminatu, dochodzisz do wniosku, że zainstalowanie wspaniałej płyty tej skały magmowej zwiększy wartość Twojego domu i przyciągnie więcej kupujących.

W rzeczywistości możesz sprzedać swój dom bez granitowych blatów i ale z blatami granitowymi jest szansa na sprzedanie go za dużo więcej.


Blaty granitowe są wybierane przez ludzi

Cofnijmy się na minutę. Kiedy na świecie blaty stały się tak wielką sprawą? Gwiazdy, projektanci, właściciele domów… gdziekolwiek jesteś, wydaje się, że ludzie mają obsesję na punkcie blatów.

Blaty ewoluowały od zwykłej podstawowej powierzchni kuchennej do zamaszystego elementu wzornictwa, wskazującego na styl i bogactwo. W ciągu ostatnich 20 lat blaty stały się centralnym punktem domów, za co częściowo zawdzięczają otwarte plany pięter typu Open Space.  W latach siedemdziesiątych XX wieku lasy laminowane były wyborem, tanią opcją, aby zadowolić amerykańskich właścicieli domów, którzy potrzebowali miejsca do przygotowania pieczeni. Proste białe blaty straciły wszelką uwagę.

Blaty granitowe pojawiły się pod koniec lat 80-tych. Przypisuje legendarnej projektantce graficznej Deborah Sussman prowadzenie tego trendu w 1986 roku do kuchni. W tamtych czasach ten wyjątkowy kamień granitowy był o wiele za drogi dla przeciętnego właściciela domu, dlatego uważano go za luksusowy materiał dla zamożnych - poza zasięgiem ręki milionów.

Jednak w latach 90. coraz więcej krajów zaczęło wydobywać, rafinować, ciąć i wysyłać granit, aby sprzedawać go w Ameryce po niższej cenie. Wraz ze zwiększoną produkcją, większymi ilościami i niższymi kosztami, blaty granitowe szybko stały się obowiązkowym trendem na świecie w 2000 roku.


Koszt a wartość: czy blaty granitowe są tego warte?

Blaty granitowe mają swoje ceny, plus koszty instalacji. Gatunek granitu odnosi się do żył, oznaczeń, grubości i innych czynników, które charakteryzują jakość kamienia. Zgodnie z raportem z 2017 r. Dotyczącym remodelingu 54% pośredników w handlu nieruchomościami zasugerowało sprzedającym ukończenie modernizacji kuchni przed próbą sprzedaży domu, chociaż tylko 57% kosztów zwraca się. Aby obniżyć koszt pełnej przebudowy, ulepszenie blatu może być tylko trafnym sposobem.


Jeśli każda inna aktywna oferta w Twojej okolicy ma granitowe blaty, rozsądnym wyborem jest dodanie granitowych blatów przed wprowadzeniem domu na rynek. Następnie możesz konkurencyjnie wycenić swój dom, aby przyciągnąć kupujących i sprzedać go za więcej pieniędzy.

Jeśli porównywalne domy nie mają granitowych blatów, koszt ich dodania prawdopodobnie nie zwróci się tak łatwo. Nowe, nowoczesne blaty uzasadniają wyższą cenę katalogową - ale jeśli to sprawia, że ​​Twój dom jest droższy niż inne oferty w Twojej okolicy, sprzedaż może być trudniejsza.

Wejdź jeszcze głębiej i zapytaj swojego agenta nieruchomości o kupujących w Twojej okolicy. Czy szukają dostosowywalnych napraw lub domów pod klucz?

Niektórzy kupujący wolą wybrać własne materiały podczas przeprowadzki do nowego domu, więc zupełnie nowe blaty granitowe nie zmuszą ich do złożenia oferty, podczas gdy kupujący szukający domów gotowych do wprowadzenia są gotowi zapłacić nieco więcej za modernizację.

Na koniec upewnij się, że granitowe blaty będą pasować do reszty Twojego domu. Jeśli Twoja kuchnia jest przestarzała i wymaga całkowitej przebudowy, nowe blaty granitowe są jak szminka na dziku. Jedna droga aktualizacja nie zmieni faktu, że Twoja kuchnia wymaga pracy, a kupujący nie będą chcieli zaoferować za nią więcej. Trzeba dokonywać modernizacji kompleksowo.

Podsumowując, granitowe blaty są warte swojej ceny, jeśli:
  

  • Porównywalne domy w Twojej okolicy mają granitowe blaty
  • Kupujący w Twojej okolicy wolą domy gotowe do wprowadzenia się
  • Granitowe blaty dobrze komponują się z ogólnym wyglądem Twojego domu