środa, 10 czerwiec 2020 11:35

Wybór między blatami kuchennymi kwarcowymi i granitowymi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wybór między blatami kuchennymi kwarcowymi i granitowymi

Zacznijmy od podstaw.

 

Różnice między blatami kuchennymi z kwarcu i granitu?

Granit to najpopularniejszy rodzaj kamienia naturalnego. Jest wydobywany w blokach z ziemi, cięty na płyty, polerowany i wytwarzany. Z drugiej strony kwarc to dobrze znany produkt z kamienia inżynieryjnego, wykonany z naturalnego kwarcu, innych minerałów i żywicy. Główna różnica polega na tym, że granit jest całkowicie naturalnym kamieniem wydobywczym, a kwarc jest wytwarzany przez człowieka z kamiennych produktów ubocznych.

Czy blaty kuchenne z granitu i kwarcu wyglądają podobnie?

Płyty granitowe nie mają jednolitego koloru ani wyglądu, co dla jednych byłoby uważane za pro, a dla innych za wadę. Każdy kawałek naturalnego kamienia jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju pod względem wzoru, koloru i cech charakterystycznych ze względu na sposób, w jaki został uformowany w ziemi. Istnieje niezliczona liczba odmian granitu, w tym niebieski, zielony, czarny, biały i inne. W zależności od preferencji estetycznych możesz znaleźć subtelne i odważne spojrzenia z niewielkim lub dużym ruchem (żyłkowanie).

Z drugiej strony blaty kwarcowe mają bardziej jednolity wygląd. Ułatwia to dopasowanie żyłek i koloru, jeśli Twoja przestrzeń jest wystarczająco duża, aby wymagać więcej niż jednej płyty materiału. Technologie kwarcowe znacznie się rozwinęły w ostatnich latach. Producenci oferują setki kolorów i wzorów, niektóre przypominające granit i marmur lub inny kamień naturalny, a niektóre bardziej wyjątkowe.

 

Ile kosztują blaty granitowe?

Zwykle granitowe blaty kuchenne kosztują różnie, a my chętnie przygotujemy dla Państwa ofertę. Koszt granitu będzie się różnić w zależności od projektu (niezależnie od tego, czy jest to łatwo dostępny kolor, czy też jest uważany za bardziej egzotyczną odmianę), wielkości projektu i wybranych krawędzi / wykończeń blatu.

 

Ile kosztują blaty kwarcowe?

Kupowanie i instalowanie blatów kwarcowych kosztuje różnie i zależy top od wielu czynników. Istnieją wysokie (designerskie style lub imitacje białego marmuru) i niskie (podstawowe style i kolory) materiałów kwarcowych i granitowych. Czasami te opcje powierzchni mogą się pokrywać w cenie. Jeśli kupujesz blaty przy niewielkim budżecie lub chcesz zaoszczędzić pieniądze, granit i kwarc prawdopodobnie nie są najlepszymi opcjami. Należy wziąć pod uwagę pozostałości materiału, laminat lub solidną powierzchnię.

 

Jakie są moje opcje łatwych do czyszczenia blatów?

Granitowe blaty kuchenne są bardzo trwałe. Kwarcowe blaty kuchenne są również bardzo trwałe, ale zapewniają kilka dodatkowych zalet w porównaniu z ich konkurentem z kamienia naturalnego. Granit to stosunkowo porowaty kamień, który co kilka lat może wchłaniać płyny lub inne substancje, jeśli nie jest odpowiednio uszczelniony. Alternatywnie kwarc nie wymaga uszczelniania i jest wysoce odporny na plamy. Oba materiały można czyścić mydłem i wodą lub środkiem do czyszczenia kamienia w celu regularnego czyszczenia. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem własnego domu, czy własnego mieszkania, blaty zawsze będą koniecznością w każdym domu, więc upewnij się, że wybierasz najlepszą firmę produkującą blaty, która pomoże Ci w instalacji.

 

Jak uzyskać najlepszą instalację na blacie?

Nie zaleca się instalowania większych kamiennych blatów jako projektu DIY. Te materiały są bardzo ciężkie i jeśli dokonujesz inwestycji, najlepiej skorzystać z pomocy eksperta! Zapraszamy :)

 

Jesteśmy sprawdzeni jako niezawodna firma produkująca blaty, która przekracza standardy branżowe i najlepsze praktyki w zakresie profesjonalizmu, bezpieczeństwa, produkcji i montażu. Po rozważeniu zalet i wad, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na granit, czy kwarc, oba są wyborem najwyższej jakości blatów kuchennych, które dodadzą piękna i wartości Twojemu domowi. Odwiedź naszą firmę lub zadzwoń do nas z pytaniami dotyczącymi blatu!

Wciąż niezdecydowany? W przypadku wszystkich pytań i wątpliwości skontaktuj się z profesjonalnym ekspertem od granitowych blatów kuchennych, dzwoniąc pod numer 784-606-538.